Dopisali jak zawsze! Po raz ostatni w roku 2020 nasi mali studenci odkrywali drobne tajniki wielkiego świata 🙂
Przyszła kolej na pozostałych uczestników naszego Uniwersytetu Dziecięcego UJW dowiedzieć się, jak wyglądał pierwowzór aparatu fotograficznego. Podstawowe działania optyczne dało się zaobserwować dzięki pomalowaniu wnętrza pudełka na czarno oraz wykorzystaniu kalki technicznej, puszki po napoju i drobiazgów z biurka rodziców :)) Oczywiście, pod czujnym okiem (i uchem 😉 ) ekipy Szalonych Naukowców z Laboratorium Pana Korka!
Inni tak samo realistycznie wykonali sztuczne rany, nie żałując ani kropli „krwi”. Operację przeprowadziła odważna Daria Sawczuk.
Nasi studenci jako pierwsi mieli okazję przetestować platformę HAIZ, która pozwala nawiązać gospodarcze relacje pomiędzy dziećmi oraz rodzicami. Rodzina wspólnie może określać zadania domowe, sposoby na dorobienie do kieszonkowego czy planować wydatki na ustalone cele i marzenia. Czuwała nad tym założycielka platformy Anna Sroka wraz z zespołem Fundacji EKOMINI.
Przy okazji zrobienia kilku eksperymentów chemicznych, dzieci próbowali nauczyć się teoretycznych podstaw planowania i wykonywania doświadczeń oraz prowadzenia ich dokumentacji i opisania zaobserwowanych zjawisk. Nie pozwoliła naszym odkrywcom poparzyć się pasjonatka przyrody Iwona Skrypin.
Zaskoczy małych studentów uwaga: żeby się uczyć, trzeba się tego nauczyć! A sposoby łatwego, sprytnego, ekspresowego uczenia się zdradziła Katarzyna Ciupa z Akademii Rozwoju Przedsiębiorczości.
Już niedługo pierwszoroczniacy do rąk własnych dostaną zaprojektowane przez siebie breloki. Zrobienie małych figurek wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności obsługiwania programu dedykowanego do druku 3D. Dzieci poradziły sobie dzięki wsparciu Dawida Stanasiuka.
Byliśmy daleko od siebie, ale połączyła nas pasja i technologia 🙂 Zobaczcie jak to wyglądało.