Rozpoczęliśmy pierwszy semestr na Uniwersytecie Dziecięcym UJW. Inauguracja już za nami. Było naprawdę świetnie!

Dzieciaki odebrały swoje pierwsze w życiu indeksy i zdobyły pierwszy wpis. Naszym wykładowcą był Szymon Hołownia. Opowiedział dzieciom o swoich podróżach do Afryki, o pięknie afrykańskiej przyrody i o tym jak należy ją szanować żeby przeżyć w buszu. Opowiadał o zwierzętach żyjących w Afryce, o ich zwyczajach, o tym jak uniknąć nieprzyjemnych konfrontacji z nimi i o tym jak bardzo wszystkie są w przyrodzie potrzebne (tak, tak, pająki w Afryce to najwięksi przyjaciele człowieka 🙂 ).

Szymon opowiedział też dzieciom o ludziach żyjących w Afryce. Jak można mądrze, dobrze i skutecznie pomagać. Nasi mali słuchacze dowiedzieli się jak afrykańskie dzieci samodzielnie wykonują zabawki (najczęściej z odpadków, które w naszej kulturze są bezwartościowe), że każdego dnia robią dziesiątki kilometrów żeby przynieść wodę dla całej rodziny, że bardzo często nie mają co jeść a szkoła to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wykładowca przedstawił też naszym dzieciom kilka niezwykłych historii swoich podopiecznych i odpowiedział na 5 milionów 867 tysięcy pytań 🙂

Były wzruszenia, dużo śmiechu i moc pozytywnej energii. Nie obyło się też bez zadań domowych. Ale niech to zostanie słodką tajemnicą wykładowcy i jego studentów.

Szymon Hołownia od kilku lat bardzo aktywnie wspiera najbardziej potrzebujących ludzi w Afryce. Dzieci, chorych i cierpiących. Można włączyć się w tę pomoc, do czego bardzo zachęcamy. W imieniu Szymona zapraszamy na strony internetowe fundacji, które powołał do życia, aby nieść pomoc: Kasisi i Dobra Fabryka.

Wszystkie szkoły, które chciałyby się aktywnie włączyć w „dobrą pomoc” i chcą się dowiedzieć więcej o akcji zapraszamy na stronę Ozłacamy Kasisi.

Organizatorzy

Logo Uczelnia Jana Wyżykowskiegp
logo GMINA POLKOWICE - Serce Zagłębia Miedziowego

Naukowe paliwo