Miło jest nam poinformować, że obecnie trwa rekrutacja do dwóch modułów* Uniwersytetu dziecięcego UJW, Językowcy i Matmaland.

Do udziału w Uniwersytecie zapraszamy dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Polkowice. Zajęcia w modułach są bezpłatne dla uczestników a projekt finansowany jest ze środków Gminy Polkowice. Ogólnym celem Uniwersytetu jest m.in. podnoszenie jakości, różnorodności i indywidualizacji kształcenia, popularyzacja nauki, podwyższenie poziomu kapitału ludzkiego a także rozwijanie talentów, ale projekt ma też konkretne zadania.

Matmaland to program, dzięki któremu miłośnicy matematyki rozkochają się w niej jeszcze bardziej a Ci, którzy matmy trochę się boją, dowiedzą się, że zabawa z nią rozwija i może sprawiać frajdę. Gry, przyrządy i doświadczenia matematyczne wykorzystane na zajęciach pokażą zastosowanie wiedzy matematycznej w życiu codziennym i rozwiną każdego z uczestników. Warsztaty odbywają się w małych grupach w Uczelni przy ul. Skalników 6b w Polkowicach, raz w tygodniu w czwartki, wg. ustalonego harmonogramu i trwają 60 min.

Szczegółowym celem modułu Językowcy jest natomiast podnoszenie kompetencji językowych i pokazanie możliwości samodzielnego uczenia się, wspieranie dzieci uzdolnionych językowo i poszerzanie ich umiejętności posługiwania się językami obcymi najbardziej wpływowymi ze względu na użytkowość społeczno-zawodową. Jednym z zadań modułu, jest możliwość przystąpienia słuchaczy z najlepszymi wynikami w opanowaniu języka obcego do egzaminu na certyfikat międzynarodowy. Lektoraty odbywają się w Uczelni Jana Wyżykowskiego przy ul. Skalników 6b w Polkowicach, raz w tygodniu w dni powszednie, wg. ustalonego harmonogramu i trwają 90 min.

Aby zgłosić dziecko do Uniwersytetu wypełnij** formularz zgłoszeniowy:

*Obecnie nie prowadzimy rekrutacji do modułu Odkrywcy. Najbliższa rekrutacja do tego modułu przewidziana jest w styczniu lub lutym 2023 r.

**Nie prowadzimy zapisów telefonicznych, e-mailowych i osobistych.

 

Organizatorzy

Logo Uczelnia Jana Wyżykowskiegp
logo GMINA POLKOWICE - Serce Zagłębia Miedziowego

Polish your English!

Naukowe paliwo