Za nami pierwszy długo wyczekiwany zjazd. Wszystkie warsztaty odbyły się w siedzibie naszej Uczelni, z czego bardzo się cieszymy, dlatego że tęskniliśmy za Wami!
Podczas Etnowarsztatów Australijskich Odkrywcy poznali, kim byli i kim są dziś Aborygeni (czym jest „Walkabout”, Urulu, „rainstick” itd).
Dzieci usłyszały legendę o powstaniu fauny i flory Australii oraz historię odkrycia kontynentu przez Europejczyków. Zagrały również w aborygeńską grę Birguu Matya i/lub Woggabaliri oraz poznały technikę kropkowania obrazów wykorzystywaną przez Aborygenów i same malowały tą techniką drewniane jaszczurki.
Mali studenci zaskoczyli prowadzącego swoją wiedzą ekologiczną. Bardzo aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat, czy warto segregować odpady, co może powstać z odpadów, dlaczego warto unikać plastikowych jednorazowych produktów i gdzie oddać odpady problemowe. Dzięki Centrum Edukacyjnemu Ekolandia dzieci miały okazję utrwalić informacje dotyczące selektywnej zbiórki odpadów.
Pozostając w tematyce proekologicznej nasi słuchacze przekonywali się, dlaczego warto odnawiać ubrania. Drugie życie zużytym rzeczom dawała Anna Sroka z Fundacji EKOMINI.
W trakcie zajęć o kolorach w przyrodzie uczestnicy dowiedziały się podstaw o rodzajach barwników roślinnych oraz samodzielnie wykonały m.in. chromatografię bibułową. Było zielono i pachnąco! Prowadząca Iwona Skrypin pokazała jak w prosty sposób wydobyć naturalne kolory.
O strefach używanych przez nas w komunikacji oraz o trudnościach interpersonalnych opowiadała i pokazywała coach Marta Ambroziak-Sieradzka. Odkrywcy próbowali pokonać bariery komunikacyjne budując na czas wspólną wierzę makaronową.
Co wspólnego z czekoladą ma sól kuchenna i diamenty? Czy czekolada z białym nalotem nadaje się jeszcze do jedzenia? Ile czekolady jest w czekoladzie? I na wiele innych pytań odpowiadał Mateusz Stocki z ArtScience.
Relacje z warsztatów można obejrzeć tutaj.