grafika dekoracyjna rodzice z dziećmi przed domem

Polecamy naszym słuchaczom ekologiczną grę online EkoEksperymentarium.pl. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny.

A co to za gra?

„Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! Właśnie o tym jest ekogra. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.”

Jak grać?

Wchodząc do wirtualnego domu rodziny Łaskotków wybiera się pokój zagadek, rozwiązuje kolejne zadania i zdobywamy punkty. Aby w pełni wykorzystać możliwości Ekoeksperymentarium warto grać na komputerze lub tablecie, korzystać z przeglądarki Chrome i włączyć dźwięk.

Dla kogo?

Gra przeznaczona jest dla grupy wiekowej 5-11 lat i oparta jest na przyjaznych dziecku ilustracjach i animacjach.

Cele

Gra uczy dzieci ekologicznych nawyków w łatwy i przyjemny sposób. Dzieci wchodząc do wirtualnego domu uczą się jak zachowywać się w kuchni czy łazience tak, by nie szkodzić naszej planecie. Dowiadują się jak oszczędzać wodę, jak prawidłowo segregować śmieci czy jak zamienić kupowanie na coś znacznie przyjemniejszego, a jeśli już muszą kupować, to z głową.

Dla każdego coś miłego

Grę uzupełniają scenariusze i materiały dodatkowe jak: infografiki, plakaty i karty ćwiczeń (wszystko udostępniane za darmo po podaniu maila w zakładce Dla Nauczyciela). Także dla rodziców znajdą znajdą się materiały na dodatkowe zabawy z dziećmi – wystarczy zostawić swój adres e-mail a pakiet do pobrania przyjdzie na skrzynkę. Życzymy miłej zabawy!


Więcej o projekcie znajdziecie na stronie internetowej EkoEksperymentarium.pl

Informacje o grze i grafika wyróżniająca zaczerpnięte od autorów projektu.

Organizatorzy

Logo Uczelnia Jana Wyżykowskiegp
logo GMINA POLKOWICE - Serce Zagłębia Miedziowego

Polish your English!

Naukowe paliwo