Już 7 marca o godzinie 11.00 uroczyście otworzymy kolejny rok niezapomnianych doświadczeń i fascynujących odkryć naukowych. Tego dnia młodzi naukowcy wraz z rodzicami spotkają się z Karolem Wójcickim – pasjonatem i fotografem nocnego nieba, popularyzatorem astronomii, dziennikarzem naukowym, prezenterem telewizyjnym. Nasz gość specjalny jest również twórcą największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza cały świat w pogoni za zaćmieniami Słońca, a dwa miesiące w roku spędza za kołem podbiegunowym polując na zorze polarne. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Arktyki podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
Spotkamy się w AULI B107 w siedzibie Uczelni Jana Wyżykowskiego i usłyszymy niezwykłe historie o podróżach Karola Wójcickiego po świecie w poszukiwaniu najbardziej niesamowitych zjawisk astronomicznych. Dowiemy się o całkowitych zaćmieniach Słońca oraz o zorzach polarnych, a także o najbardziej unikatowym zjawisku astronomicznym, które będzie można zobaczyć na świecie w 2027 roku.
Prosimy zabrać ze sobą lawinę dobrego humoru oraz ocean dociekliwości, ponieważ po wykładzie pt. „Ciemność dnia, światła nocy” naukowiec odpowie na wszystkie pytania ciekawskich studentów, a ponadto wpisze zaliczenie do indeksów.